30 Day Book Challenge - Day 02

by - července 16, 2011

Day 02: Neoblíbená kniha
Shiver (The Wolves of Mercy Falls, #1)
Kniha: Mrazení
Autor: Maggie Stiefvater
Série: Vlci z Mercy Falls
Díl: první
Anotace: Romance mezi vlkodlaky. Něžný milostný příběh prodchnutý působivou melancholií a tragikou.

V lesích kolem amerického městečka Mercy Falls u kanadských hranic žijí vlci. Jednoho dne stáhnou z houpačky u nedalekého domu malou Grace. Pokoušou ji, ale vlk se žlutýma očima ji odtáhne do bezpečí. Od té doby dívku vlci fascinují, zvlášť její zachránce. Když o několik let později vlci napadnou Graceina spolužáka, chlapi z městečka vezmou pušky a uspořádají na ně hon. Ještě ten večer najde Grace na verandě svého domu postřeleného chlapce se žlutýma očima. Je to její vlk. Sam žije dva životy.

Zimy tráví ve vlčí kůži se svou smečkou, v létě je na pár měsíců člověkem, než ho mráz promění zpátky ve vlka. Každý rok je však doba, po kterou může být člověkem, kratší. Sam ví, že přijde rok, kdy už na sebe lidskou podobu nevezme. Jenže ani on ani Grace se s tím nechtějí smířit, ne teď, když se konečně setkali. Jenže zima se blíží a Sam musí bojovat, aby neztratil sám sebe a taky Grace. Protože tentokrát už to bude navždy.

O tomhle knižním zklamání jste ode mně už určitě slyšeli. Pořád ho asi budu omílat dokola a dokola, protože mě to opravdu zklamalo. Vlastně co jsem čekala? Sama vím, že tyto příběhy nemám zrovna v oblibě a takhle to skončilo i tady. 
 

You May Also Like

0 komentářů