Třicetidenní knihobraní (2)

by - června 03, 2013

Za tímhle projektem stojí VeEee. Je to na stejném principu jako třeba 30 day book challenge, kdy se v pravidelných intervalech (tady je to v rozmezí dvou dnů) zveřejňují články s knihami na daná témata. A právě kvůli těm tématům jsem se nakonec rozhodla zapojit, protože to není jen "oblíbená kniha" apod., ale jsou to i věci, nad kterými se opravdu musí přemýšlet. A jak jsem si tak procházela svou knihovnu, zjistila jsem, že vybrat nějakou knihu je opravdový problém a ještě horší to bylo udělat tak, aby se knihy neopakovaly. On si člověk řekne, že je to brnkačka, ale když nad tím tak přemýšlí, pomalu si začíná říkat, do čeho se to zatraceně pustil. 

2. Kniha, kterou absolutně nechápu
vyberte jednu knihu ze svého aktuálního stavu knihovničky, kterou doposud nechápete a máte pocit, že jí snad ani nikdy nepochopíte, a když už, tak to bude za hodně dlouhou dobu.


Tak tedy, nejde o to, že bych tuhle knihu nechápala jako takovou. Já spíš nechápu autora, jak ho mohlo napadnout tohle všechno zkombinovat dohromady. Protože kniha The Lost Code pro mě byla jen neskutečným zklamáním. Byla to hlavně podivná směsice mytologie, dystopie, fantasy a ještě kdo ví čeho. Prostě tam toho "nadpřirozena", pokud se to dá tak nazvat, bylo strašně moc, zbytečně moc. Bylo to přeplácané a zmatené a Owen byl strašným hrdinou od začátku do konce. 

Takže ne, tuhle knihu svým způsobem opravdu nechápu. Je to zajímavá kniha, dobrých nápadů je tam dost, ale na samostatné knihy. Vlastně bych se vůbec nedivila, kdyby se tam začali z ničeho nic prohánět upíři, vlkodlaci a kdyby tam přiletěl Eragon na Safiře. Tady se prostě může stát cokoliv. A to je právě to... 


You May Also Like

3 komentářů

 1. komentář úplně mimo - máš zajímavou čtečku :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :D (Pokud to teda mám brát jako pochvalu. :D )

   Vymazat
  2. určitě jako pochvalu :)

   Vymazat