Wrap Up | LEDEN & ÚNOR 2020

by - dubna 19, 2020

Zveřejňívání tohoto přehledu loni začalo trochu váznout, a přestože jsem tenhle rok neodstartovala s úplně čistým štítem, mám pořád šanci to dohnat, ne? (Je po polovině dubna, tak spíš asi ne.)Možná jste postřehli na mém instagramu, že v lednu jsem ještě ležela doma se zlomenou nohou. Proto jsem zvládala dost číst, a to se odrazilo i na mé Goodreads challenge. Hodně se to neslo ve stylu adult urban fantasy, později jsem si to v únoru (který byl čtnářsky o dost slabší) vynahrazovala young adult, která mě většinově docela zklamala. No, uvidítě sami.
WRAP UP
 Prohnaný (Kroniky železného druida, #1) Proklatý (Kroniky železného druida, #2) Praštěný (Kroniky železného druida, #3) Poslední přání (Zaklínač, #1)
Ohnivý dotyk (Mercedes Thompson #9), Patricia Briggs | recenze | instagram |3 hvězdičky
Prohnaný (Kroniky železného druida #1), Kevin Hearne | recenze | instagram | 4 hvězdičky
Proklatý (Kroniky železného druida #2), Kevin Hearne | recenze | instagram | 3 hvězdičky
Praštěný (Kroniky železného druida #3), Kevin Hearne | recenze | instagram | 4 hvězdičky
Poslední přání (Zaklínač #1), Andrej Sapkowski | recenze | instagram | 3 hvězdičky

První přečtenu knihou byla má milovaná Mercedes Thompson, nyní již devátý díl. A konečně se mi zdá, že se začala Patricia vracet zpátky ke kořenům a mám z Mercy stejné pocity jako při prvních dílech. Navázala jsem na ni dalšími urbankami. Prohnaného jsem kdysi četla první díl hned po vydání, pak jsem se k tomu ale dlouho nedostala. Teď jsem si dala maraton tří dílů a bylo to boží. Vtipný, akční, skvělé postavy i prostředí. Rozhodně doporučuju. A jako mrzák jsem zvládla zkouknout Zaklínače a rovnou se pustila do knižní předlohy. Četlo se to fajn, ale bez filmového vizuálu by mě to asi moc nebavilo. Popravdě jsem čekala něco, co mě úplně shodí ze židle, ale to se nijak nedělo. Pokračovat ale mám rozhodně v plánu.

Bez naděje (Bez naděje, #1) Pozorovatelka (The Beholder, #1) After: Polibek (After, #1) Gemina (Akta Illuminae, #2)
Bez naděje (Bez naděje #1), Colleen Hoover | recenze | instagram | 2 hvězdičky
Pozorovatelka (Pozorovatelka #1), Anna Bright | recenze | instagram | 3 hvězdičky
After: Polibek (After #1), Anna Todd | recenze | instagram | 2 hvězdičky
Gemina (Akta Illuminae #2), Jay Kristoff & Amie Kaufmann | recenze | instagram | 4 hvězdičky

S Colleen Hooverovou jsme se dlouho obcházely, ale nakonec jsem dala šanci jejímu Bez naděje. 3/4 knihy jsem byla relativně nadšená, ale vývoj událostí mě nakonec extrémě naštval. Ta kniha je překombinovaná, nereálná, a i když se snaží reflektovat důležitá témata, autorka totálně uletěla a dávala přednost sexuálním scénám před nějakou reálnou psychickou odezvou. Zklamání byla i Pozorovatelka, od které jsem čekala nějakou dobrdružnou romantiku, ale místo toho jsem dostala hloupoučkou hlavní hrdinku, která má splašené hormony. Do pytle se dvěmi přechozími klidně můžu hodit i After, které bylo prostě hloupé a více se o něm nehodlám vyjadřovat. A pak tu máme rereading Geminy, která je prostě skvělá a vy všichni si nutně musíte přečíst Akta Illuminae, protože prostě top. 

Co jste v lednu a únoru přečetli vy? :)

You May Also Like

14 komentářů

 1. Ahoj, volám sa Maria z Bratislavy ... chcem sa podeliť o úžasný zážitok, ktorý som mal so všemocným doktorom Adelekeom, manžel Anton požiadal o rozvod, bol som skutočne zdevastovaný, plakal som deň a noc každý deň som svojmu kamarátovi povedal o Situácia a povedala mi o silnom kúzelníkovi Dr Adeleke, cítil som sa trochu skeptický, ale len som sa rozhodol skúsiť ho, urobil som všetko, čo ma požiadal, aby som urobil a sľúbil mi výsledok 24 hodín a nasledujúce ráno moje najväčšie prekvapenie bolo, že ma Anton na kolenách prosil, aby som mu odpustil a prijal ho späť. Som tak šťastný všetkým vďaka Dr. Adelekeovi, že vám tiež môže pomôcť kontaktovať prostredníctvom e-mailu: aoba5019@yahoo.com alebo WhatsApp na čísle +27740386124.

  OdpovědětVymazat
 2. Toto je svedectvo, ktoré poviem každému, aby počul. Som ženatý / vydatá 4 roky a piaty rok môjho manželstva mala ďalšia žena kúzlo, ktoré mi vzalo manžela a môj manžel ma opustil a naše deti, a my sme trpeli 2 roky, kým som nemal na mysli miesto, kde je to skvelé muž Dr, Adeleke, ktorý niekomu pomohol a rozhodol som sa ho skúsiť, aby mi pomohol priviesť môjho manžela domov, a verte mi, že mu pošlem iba moju fotku s mojím manželom a on ma požiadal, aby som dostal potrebné veci a po 24 hodinách ako mi povedal, videl som, že auto vjelo do domu, a hľa, bol to môj manžel a prišiel ku mne a našim deťom, a preto som rád, že sa každý z vás môže podobným stretnúť s týmto mužom a mať svojho milenca späť k svojmu ja ,, Jeho e-mail: aoba5019@gmail.com môžete ho tiež kontaktovať na WhatsApp: +27740386124 ... Budete radi

  OdpovědětVymazat
 3. Môj príbeh TU JE SKUTOČNÝ A GENUINE. Volám sa Matta Agda Noah Vienna a som tu, aby som vypovedal o Veľkej matke, ktorá mi priviedla späť môjho muža, keď sa so mnou rozišiel kvôli inej žene, ktorú stretol na svojom pracovisku. Great Adeleke je veľmi silná, skutočná a jedinečná žena so zvláštnymi právomocami. Snažil som sa získať pomoc z mnohých miest a zdrojov, aby som priviedol späť môjho muža, ale nič nefungovalo, ale keď som kontaktoval Veľkú Adeleke, prinútila ma znova sa usmiať tým, že priviedla svojho muža späť ku mne so svojimi osobitnými právomocami. Ak máte nejaké problémy v Vaše manželstvo, vzťah a máte s tým podobný problém, obráťte sa na Veľkého doktora Adeleke, ktorý vám teraz pomôže. Tu je jej e-mailová adresa: (aoba5019@gmail.com) a môžete sa s ňou skontaktovať aj na vlastné číslo WhatsApp: (+27740386124) Môžete ju buď kontaktovať na svojom e-maile, alebo na čísle WhatsApp. Ďakujem Veľký Adeleke.

  OdpovědětVymazat
 4. Matta Vienna5. srpna 2020 7:39

  Môj príbeh TU JE SKUTOČNÝ A GENUINE. Volám sa Matta Vienna a som tu, aby som vypovedal o Veľkej matke, ktorá mi priviedla späť môjho muža, keď sa so mnou rozišiel kvôli inej žene, ktorú stretol na svojom pracovisku. Great Adeleke je veľmi silná, skutočná a jedinečná žena so zvláštnymi právomocami. Snažil som sa získať pomoc z mnohých miest a zdrojov, aby som priviedol späť môjho muža, ale nič nefungovalo, ale keď som kontaktoval Veľkú Adeleke, prinútila ma znova sa usmiať tým, že priviedla svojho muža späť ku mne so svojimi osobitnými právomocami. Ak máte nejaké problémy v Vaše manželstvo, vzťah a máte s tým podobný problém, obráťte sa na Veľkého doktora Adeleke, ktorý vám teraz pomôže. Tu je jej e-mailová adresa: (aoba5019@gmail.com) a môžete sa s ňou skontaktovať aj na vlastné číslo WhatsApp: (+27740386124) Môžete ju buď kontaktovať na svojom e-maile, alebo na čísle WhatsApp. Ďakujem Veľký Adeleke.

  OdpovědětVymazat
 5. najlepším kúzelníkom kúziel do roku 2020 je Dr. Adeleke, veľký čarodejník z Afriky. Chcem mu pomocou tohto média poďakovať za to, že mi vrátil moju ženu, povedal mi iba to, aby som poskytol veci potrebné pre kúzlo a ktoré som urobil, a on mi povedal, že po dostal položky za 24 hodín, začnem vidieť výsledok a naozaj je človek podľa jeho slov, kontaktujte ho dnes a nechajte svoj problém vyriešiť. E-mail: aoba5019@gmail.com alebo ešte lepšie Whatasapp him on +27740386124

  OdpovědětVymazat


 6. NALIEHAVO, EFEKTÍVNE LÁSKOVÉ ČAROVANIE, ABY SOM RÝCHLO ZÍSKALI EX ZADARMO A ZACHRÁNILI SVOJE MANŽELSTVO.! Kontakt: Volám sa GLAUCIA. Keď som čítal online svedectvo o tom, ako DR.OGHEGHE, najväčší a najsilnejší kúzelník kúziel, pomáha prinavrátiť rozvodu manžela EX LOVER. Zaujímalo by ma, ako to môže byť pravda, pretože mnohí ma v minulosti sklamali bez toho, aby z toho vyplynul akýkoľvek výsledok. Len som nechal prejsť príspevok a presunul sa na fórum. Na moje upozornenie znova, niekto zverejnil a povedal, že je testovaný a dôveryhodný kúzelník. Po prečítaní pošty to bol ten istý muž DR.OGHEGHE, o ktorom hovorila. Takže nemám inú možnosť, ako skutočne skontrolovať, ako pracuje. Bol som úplne zničený, keď ma opustil môj milovaný manžel. Bolo to, akoby sa celý môj svet stratil v smútku a bolesti. Viem, že to znie divne, ale zo všetkých kúzelníkov, ktorých som kontaktoval, bol jediný, kto vo mne vyvolal dojem, že je taký pravdivý a dôveryhodný. Viac ako jeho slová priviedol späť môjho manžela a splnil všetky moje želania. Teraz je verný, venuje sa mi, každú nedeľu mi ponúka kvety a často chodíme do kina a reštaurácie. môj manžel za mnou prišiel a ospravedlnil sa za krivdy, ktoré urobil, a sľúbil, že to už nikdy neurobí. Odvtedy sa všetko vrátilo do starých koľají. Ja a moja rodina žijeme opäť šťastne spolu .. Budem navždy vďačná za to, že som svoj život zmenila z pekla na nebo! Verím, že kto potrebuje pomoc, mal by sa k nemu dostať o pomoc. Nech ťa Boh aj naďalej používa na záchranu narušeného vzťahu. Pre každého, kto má manželské problémy, problémy s rozvodom, stratené milenky alebo akékoľvek problémy súvisiace so vzťahmi, môžete kontaktovať DR.OGHEGHE zázraky dokonalého čarodejníka prostredníctvom e-mailovej adresy: (ogheghen@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 7. Som veľmi vďačný a chcem sa podeliť o svoje svedectvo. Som veľmi nadšený, že som narazil na Veľkého doktora Princa Idialu. Pomohol mi vrhnúť veľmi silné kúzlo lásky, ktoré mi pomáha priviesť späť môjho bývalého. Môj bývalý ma predtým opustil s dvoma skvelými deťmi a utiekol s mladším milencom a táto jeho činnosť ma zanechala tak zničeného. Ale to všetko vďaka Veľkému doktorovi Princovi Idialuovi, ktorý mi pomohol čarovať v láske, ktorá ku mne privádza môjho bývalého späť. Teraz sme jedna veľká rodina a sme spolu tak šťastní. Môžete číslo WhatsApp: +1(504)603-3666 alebo e-mail: * (princeidialu@outlook.com) pre všetky vaše duchovné problémy, vyrieši ich za vás

  OdpovědětVymazat
 8. Som veľmi vďačný a chcem sa podeliť o svoje svedectvo. Som veľmi nadšený, že som narazil na Veľkého doktora Princa Idialu. Pomohol mi vrhnúť veľmi silné kúzlo lásky, ktoré mi pomáha priviesť späť môjho bývalého. Môj bývalý ma predtým opustil s dvoma skvelými deťmi a utiekol s mladším milencom a táto jeho činnosť ma zanechala tak zničeného. Ale to všetko vďaka Veľkému doktorovi Princovi Idialuovi, ktorý mi pomohol čarovať v láske, ktorá ku mne privádza môjho bývalého späť. Teraz sme jedna veľká rodina a sme spolu tak šťastní. Môžete číslo WhatsApp: +1(504)603-3666 alebo e-mail: * (princeidialu@outlook.com) pre všetky vaše duchovné problémy, vyrieši ich za vás

  OdpovědětVymazat

 9. Som tu, aby som chválil doktora Ilekhojieho, ktorý splnil moju túžbu. Pred pandémiou sme mali s 5 -ročným manželom problémy a odsťahoval sa z domu. V tých časoch bolo peklo byť sám, pretože som bol sám so svojimi deťmi a oni chceli svojho otca všetkými prostriedkami. Plakala som celú noc a musela som vysvetľovať, keď moje deti požiadali otca a o niekoľko mesiacov neskôr mi doručil rozvodové papiere, a to ma zlomilo. Počas jedného z mojich dní v parku som sa stretol s Melissou, ktorá mi poskytla kontakt na doktora Ilekhojieho. Po rozhovore s ním som mala malý pokoj a istotu, keď mi sľúbil, že sa môj manžel o niekoľko dní vráti. Urobil som všetko, čo požadoval, a poskytol všetko, čo potreboval. Presne tri dni prišiel môj manžel neskoro v noci a prakticky prosil, aby som zabudla na rozvod a prijala, že sa vracia domov. Zostal som v nemom úžase, pretože som nečakal výsledky tak skoro.

  Ďakujem, doktor Ilekhojie, aj keď tento príspevok neuvidíte. Pokiaľ ste v situácii ako ja, láskavo sa porozprávajte s doktorom Ilekhojím a ubezpečujem vás, že vždy existuje riešenie od neho. E -mail: gethelp05@gmail.com WhatsApp alebo Viber +2348147400259

  OdpovědětVymazat
 10. Zdravím všetkých, mala som problémy s vlastným dieťaťom. Išla som do všetkých nemocníc, kde som mohla, urobila som všetky druhy lekárskych vyšetrení, ale stále som neotehotnela. Začala som podozrievať svojho manžela. Moja svokra mi dala ťažké časy. Môj manžel ma opustil po 12 rokoch manželstva. Ale milujem ho a chcel som ho späť. Naozaj som neveril v nadprirodzené veci. Môj najlepší priateľ mi povedal, aby som si kúpil knihy o manželstve, a tak som prešiel online na knihy o vzťahoch, pričom som narazil na kúzelníka s názvom „DR OUGUNAMEN“. Čítal som o ňom, toľko recenzií a svedectvá, takže som ho ihneď kontaktoval, vysvetlil mu svoje problémy. Po 2 dňoch mi urobil kúzlo a uistil ma, že na 3 až 7 dní sa môj manžel vráti a na moje najväčšie prekvapenie štvrtý deň prišiel môj manžel. na svojich dverách a prosiac o odpustenie. Som taká šťastná, že sa moja láska opäť vrátila a nielen to, som niekoľko týždňov tehotná. Neprestala by som o ňom hovoriť. Kontaktujte ho ešte dnes, ak potrebujete jeho pomoc na
  E -mail (ugbegundenger@gmail.com)

  OdpovědětVymazat
 11. Láska je krásna, keď ju má kto doplniť. Voodoo Lord je skutočný kúzelník a veľmi jedinečný a silný muž s múdrosťou. Nemohla som otehotnieť, pretože som mala problémy s plodnosťou. Môj manžel sa kvôli tomu rozviedol. Mala som veľké obavy, stále som plakala a dokonca som uvažovala o spáchaní samovraždy, ale môj priateľ ma zoznámil so skvelým mužom známym ako Voodoo Lord, ktorý jej tiež pomohol vyriešiť jej vlastný problém. Dala mi jeho email, kontaktoval som ho a všetko vysvetlil. Ubezpečil ma, že mi pomôže, aby som sa nebál. Voodoo Lord priniesol radosť späť do môjho života a do mojej rodiny, priviedol ku mne môjho manžela svojimi duchovnými silami, otehotnela som, uzdravil rakovinu svojej sestry svojimi špeciálnymi silami a tiež pomohol môjmu nevlastnému bratovi vyhrať lotériu o milión dolárov. Voodoo Lord je skutočne talentovaný a veľmi dobrý muž, ktorý skutočne vie, ako robiť svoju prácu. Nebyť Voodoo Lorda, môj život by bol v troskách. Ďakujem veľmi pekne, Voodoo, Pane, nikdy neprestanem hovoriť o tom, aký si veľký a mocný. Slovami sa nedá vyjadriť, ako dobre ste urobili pre mňa a moju rodinu, a verím, že slová budú stačiť na popísanie vašej dobrej a skvelej práce. Ak potrebujete duchovnú pomoc, prečo nebehnúť k Voodoo Lordovi, kontaktujte ho prostredníctvom jeho e -mailu: voodooconnect60@gmail.com alebo whatsapp +234 8097014925 alebo Telegram +234 8097014925 a on vám pomôže. Voodoo Lord je neškodný, bezpečný a spoľahlivý, preto sa s ním spojte a vyriešte akýkoľvek problém, ktorý máte.

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj, moje meno je radosť. Bol som ženatý roky, kým sa veci začali stávať škaredými a hádali sme sa a hádali sa takmer vždy ... zhoršilo sa to v okamihu, keď podal žiadosť o rozvod ... Snažil som sa zo všetkých síl, aby ho zmenil. mysli a zostaň so mnou. Odsťahoval sa z domu a stále pokračoval v rozvode ... Prosil som a skúšal všetko, ale stále nič nefungovalo. Prelom nastal, keď mi niekto predstavil tohto úžasného, ​​skvelého kúzelníka, ktorý mi nakoniec pomohol ... Nikdy som nebol fanúšikom takýchto vecí, ale rozhodol som sa to skúsiť s nevôľou, pretože som bol zúfalý a nemal som na výber ... Toto skvelé baba mukuru vykonalo špeciálne modlitby a ďalšie veci, ktoré musel urobiť ... Do 2 dní mi zavolal môj manžel a ľutoval všetky emocionálne traumy, ktoré ma stál, presťahoval sa späť do domu a žili sme ďalej šťastne. aký úžasný zázrak urobila pre mňa a moju rodinu baba mukuru a viera, ktorú som v neho mal. Predstavil som ho mnohým párom s problémami na celom svete a majú dobré správy ... Pevne verím, že niekto tam vonku potrebuje jeho pomoc. vynaložte preto zvýšené úsilie na záchranu svojho manželstva/vzťahu, ak to skutočne stojí za to. kontaktujte ho e -mailom na (babamukuru61@gmail.com)
  môžete ho kontaktovať prostredníctvom WhatsApp ..+2348075362900 .....

  OdpovědětVymazat
 13. Volám sa Tania Huges a mám základňu v USA...Môj život je späť!!! Po 5 rokoch rozbitého manželstva ma manžel opustil s dvoma deťmi. Cítil som, že môj život sa chýli ku koncu, takmer som spáchal samovraždu, veľmi dlho som bol emocionálne na dne. Vďaka čarodejníkovi s názvom Dr Sakomo, s ktorým som sa stretol online. Jedného verného dňa, keď som si prezeral internet, som narazil na množstvo svedectiev o tomto konkrétnom čarovačovi. Niektorí ľudia svedčili, že priviedol späť ich bývalú milenku, iní svedčili, že obnovuje maternicu, lieči rakovinu a iné choroby, iní svedčili, že dokáže čarovať, aby zastavil rozvod a tak ďalej. Tiež som sa stretol s jedným konkrétnym svedectvom, bolo to o žene menom Sonia, ktorá svedčila o tom, ako priviedol späť jej bývalého milenca za menej ako 2 dni a na konci svojho svedectva zahodila e-mailovú adresu Dr. Sakomo. Po prečítaní tohto všetkého som sa rozhodol, že to skúsim. Kontaktoval som ho e-mailom a vysvetlil som mu môj problém. Len za 48 hodín sa môj manžel ku mne vrátil. Vyriešili sme naše problémy a sme ešte šťastnejší ako predtým Dr. Sakomo, je skutočne nadaný muž a neprestanem ho zverejňovať, pretože je to úžasný človek... Ak máte problém a hľadáte skutočného a skutočného zaklínač, ktorý za vás vyrieši všetky vaše problémy. Skúste kedykoľvek High drsakomo@gmail.com, môže byť odpoveďou na vaše problémy. Tu je jeho kontakt: drsakomo@gmail.com alebo mu zavolajte +90) 539-4479522

  OdpovědětVymazat
 14. Moje meno je Andrea Strobal som z Kanady, Motreal Chcem poďakovať skvelému mužovi, ktorý mi vrátil šťastie do života. Dr Orman je naozaj skvelý muž po tom, čo ma opustil môj milenec na 2 roky, bol som tak frustrovaný, že som skoro zabil som sa, kým som sa nedostal do kontaktu s orman.spiritualist3002@gmail.com, ktorý mi povedal, že môj bývalý sa mi vráti do 48 hodín. Najprv som učil dr.orman980@yahoo.com bol podvod až do druhého dňa, keď môj milenec zavolal mi na telefón a začal ma prosiť, že mu je ľúto, že by som mu mal odpustiť a kúpil mi nové auto a zlatý náhrdelník, bol som taký šťastný a naozaj som veril, že DR orman je naozaj skvelý čarovač a nie podvod ako ostatní falošných kúziel, ktorí sú online, aby pridali bolesť k vašej bolesti, prosím ľudí, ktorí potrebujú pomoc, budem vás milovať, kontaktujte dr.orman980@yahoo.com, pretože môžem svojim životom prisahať, že orman.spiritualist3002@gmail.com je muž dôverovať. Môžete ho kontaktovať na jeho súkromnej pošte, dr.orman980@yahoo.com
  Volajte/WhatsApp: +905396060968
  Webstránka: https://www.dromanspiritualhome.com
  Webstránka: https://www.dromanspiritualhome.com/blog

  OdpovědětVymazat